Producenci
Promocje
Miód spadziowy 0,27 kg słoik amfora
Miód spadziowy 0,27 kg słoik amfora
21,00 zł 18,90 zł
szt.
Miód lipowy 0,25 kg słoik twist off
Miód lipowy 0,25 kg słoik twist off
12,00 zł 10,80 zł
szt.
Miód lipowy 0,14 kg. - słoik amfora
Miód lipowy 0,14 kg. - słoik amfora
11,00 zł 9,90 zł
szt.
Miód akacjowy 1,25 kg słoik twist off
Miód akacjowy 1,25 kg słoik twist off
63,00 zł 56,70 zł
szt.
Miód akacjowy 0,70 kg słoik twist off
Miód akacjowy 0,70 kg słoik twist off
41,50 zł 37,35 zł
szt.
Miód akacjowy 0,40 kg słoik twist off
Miód akacjowy 0,40 kg słoik twist off
25,50 zł 22,95 zł
szt.
Miód akacjowy 0,40 kg ceramika metalik
Miód akacjowy 0,40 kg ceramika metalik
52,00 zł 46,80 zł
szt.
Miód akacjowy 0,40 kg ceramika biała
Miód akacjowy 0,40 kg ceramika biała
52,00 zł 46,80 zł
szt.
Miód akacjowy 0,27 kg słoik Amfora
Miód akacjowy 0,27 kg słoik Amfora
21,00 zł 18,90 zł
szt.
Miód akacjowy 0,25 kg słoik twist off
Miód akacjowy 0,25 kg słoik twist off
17,00 zł 15,30 zł
szt.

pixelŚwiece z wosku pszczelego

Zdjęcie użytkownika zdrowosmacznie.pl. 

 

Czy wiecie, że świece z wosku pszczelego JONIZUJĄ POWIETRZE? A jeśli do tego, jest to słonik lub żyd z pieniążkiem, to mogą przynieść SZCZĘŚCIE..


              

Blog... 0

NATURALNIE: MAŁE CO NIECO (PISOWNIA ŁĄCZNA: CONIECO- DLA MIŁOŚNIKÓW LITERACKIEGO EKSPERTA OD MIODU)

 

NATURALNIE równa się zdrowo. NATURALNIE równa się modnie, czyli niebanalnie.

NATURALNIE, aby nie zwariować od presji masowych ataków z propozycjami kolejnych diet i cudotwórczych suplementów żywieniowych, warto sobie przypomnieć, że nie ma nic lepszego od środka złotego! (tu: złoty kojarzymy NATURALNIE z kolorem MIODU:).

Mnogość jego rodzajów skłania do wielu pytań (o właściwości, źródła pochodzenia, itp.). Poniżej przedstawiamy kilka faktów (choć to lista subiektywno-obiektywna), na które warto zwrócić uwagę zarówno podczas zakupu, jak i podczas spożywania tego, na ogół płynnego, złota.

Jednakże, zanim przejdziemy do „szkolenia przedzakupowego”, warto zastanowić się nad fenomenem pasiastych stworzeń (notabene szacunek dla klubu z Dortmundu za „ściągnięcie” od nich barw:), mistrzyń przedsiębiorczości. Otóż hołdują one etosowi rodziny i monarchii. Rodziny pszczele są perfekcyjnie zorganizowane i dyskretne. Dlatego wiele tajemnic ich geniuszu jest nierozwiązanych! To i owo wiadomo natomiast o imprezach weselnych matki pszczelej (zob. Henryka Makowiczowa, Pszczele cuda). Stwierdzono, że jej narzeczeni nomen omen – trutnie – każdego roku zlatują się w jedno i to samo miejsce na wysokość 30-40 metrów nad ziemią i tu oczekują na przylot matek na gody. Naturalnie po wyczerpujących zalotach jesienią wszystkie trutnie giną... Skąd zatem wylęgłe wiosną młodziki wiedzą, w którym miejscu odbędą się wyścigi o palmę pierwszeństwa w godach weselnych? Gdzie i jak u nich funkcjonuje GPS? Kolejna intrygująca zagadka związana jest z kwestią architektury. Woskowe plastry to najdoskonalsza konstrukcja nośna na świecie, budząca zazdrość i podziw na politechnikach. Ich tajemnicą jest, jak bez znajomości: matematyki, materiałoznawstwa, bez komputerów, opracowały konstrukcję plastra, w którym przy minimalnym zużyciu materiałów uzyskują maksymalną nośność ciężaru? Jak planują rozmiar komórki woskowej z dokładnością do mikronów, gdzie mają te linijki? Równie imponujące są osiągnięcia tych owadów związane z higieną i wymogami sanitarnymi, których ściśle przestrzegają. Co je skłania do usuwania zanieczyszczeń z dna ula? Skąd wiedzą, że padłej od ich użądleń myszy nie są w stanie usunąć, więc należy zmumifikować ją kitem pszczelim i zamurować woskiem? Skąd pszczoła wie, że przed złożeniem jaja, komórkę woskową należy zdezynfekować środkiem bakteriobójczym? Skąd wie, że do miodu należy dodawać środek konserwujący, który zapobiegnie jego fermentacji? Jak pszczoły utrzymują stałe 35°C w gniazdach, gdzie mają te termometry??

NATURALNIE, nie wiadomo, zatem wróćmy do vademecum wyboru i konsumpcji MIODU:

  1. Kupuj MIÓD ze sprawdzonej pasieki. Ważne jest, aby na etykiecie widniał WNI (Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny). Obecność tego numeru, świadczy o nadzorze nad procesem pozyskania produktu końcowego i dopuszczeniu go do spożycia.

  2. Dane pasieki pozwolą nam zidentyfikować dostawcę miodu.

  3. Każdy miód (SPADZIOWY, GRYCZANO-LIPOWY, WIELOKWIATOWY, AKACJOWY, LIPOWY, RZEPAKOWY) ma właściwości uodparniające, ale też każdy z nich ma unikalne właściwości, które mogą WSPOMAGAĆ leczenie różnego rodzaju dolegliwości (np. MIÓD SPADZIOWY posiada właściwości odtruwające i dlatego polecany jest osobom pracującym w warunkach szkodliwych dla zdrowia).

  4. Skrystalizowany MIÓD można podgrzać do temperatury 42°C, co pozwoli upłynnić go powtórnie, zachowując wszystkie właściwości zdrowotne.

  5. MIÓD jest alergenem dlatego nie zaleca się podawania go dzieciom do lat 2 (najlepiej wprowadzenie miodu, w przypadku maluszka, skonsultować z lekarzem).

  6. Aby mieć gwarancję zachowania właściwości MIODU, dodaj łyżeczkę miodu do szklanki z chłodną wodą, pozostaw na noc do rozpuszczenia, rano wypij.

  7. Różne rodzaje MIODU krystalizują się w różnym tempie (RZEPAKOWY już po kilku dniach, AKACJOWEGO – proces ten może trwać nawet rok – zależy to od zawartości fruktozy, która pozostaje dłużej płynna od glukozy, przez co MIÓD pozostaje płynny znacznie dłużej).

Stale należy podkreślać, że MIÓD to nie lek, to boski suplement diety, który buduje naszą odporność, a także wspomaga leczenie różnych dolegliwości. Kluczowa dla jego efektywności jest systematyczność spożywania. To jak w przypadku ziół – nie ma co się spodziewać błyskawicznego efektu, ale po czasie regularnej konsumpcji, na pewno odczujemy jego zbawienne działanie. A jeśli jeszcze można połączyć przyjemne (smaczne) z pożytecznym, to czy znajdziemy racjonalny powód, aby tego nie robić? ;)

Komentarze do wpisu (0)

userdata/boxes/ef405d9bf41ec9d500ef81aa95144b73.jpg

certyfikat

Newsletter
pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl